top of page

Kullanım Koşulları

Birincioğlu Ticaret’e hoş geldiniz. BU İNTERNET SİTESİNİ, KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN AŞAĞIDAKİ KULLANIM KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUNUZ. İşbu Sözleşme ("Sözleşme"), siz ve Birincioğlu Ticaret, Kısaca ("Birincioğlu Ticaret") arasında akdedilecek bir sözleşmedir; Siteyi kullanabileceğiniz ve Birincioğlu Ticaret hizmetlerinden faydalanabileceğiniz şart ve koşulları belirtir. Söz konusu hizmetler arasında ürün siparişlerinin işlenmesi ve teslimatı ("Birincioğlu Ticaret") bulunmaktadır. Birincioğlu Ticaret Kurumsal Müşteri Hizmetleri için özel şartlar işbu Sözleşmenin son bölümündedir; şart ekleri, uygulanabildiği veya tutarsız görüldüğü durumlarda söz konusu şartları hükümsüz kılar. Birincioğlu Ticaret Hizmeti ve Sitesini kullanımınız, aşağıda belirtilen şart ve koşulları kabul ettiğinizi gösterir. Tüm şart ve koşulları kabul etmiyorsanız, Siteyi veya Birincioğlu Ticaret Hizmetlerini kullanmayınız.

İşbu Sözleşme veya Site hakkında herhangi bir sorunuz olursa, lütfen Sitemizin "Yardım" bölümünde bulunan Müşteri Sözleşmesi - Sıkça Sorulan Sorular kısmını inceleyiniz ya da 

542 413 65 32 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri ekibimizi arayınız.

Birincioğlu Ticaret Müşteri Memnuniyet Garantisi

Tüm ürün ve hizmetlerimiz, %100 müşteri memnuniyeti garantisi ile desteklenmektedir. Herhangi bir sebepten ötürü ürün ve hizmetlerimizden memnun kalmazsanız, istekleriniz doğrultusunda gerekli düzeltmeleri yapmak isteriz. Tek yapmanız gereken

542 413 65 32 numaralı telefondan bizi aramak, info@birinciogluticaret.com adresi üzerinden bize ulaşmaktır.  Birincioğlu Ticaret, ürün değişimi veya alacak belgesi temin etmeden önce memnun kalmadığınız ürünün iadesini talep edebilir.

Birincioğlu Ticaret Hizmetleri

Site üzerinden sipariş verme: Siparişlerin, teslimatın yapılabilmesi için işlem kapanış saatinden önce alınması gereklidir. Sipariş işleminizi sürdürürken, uygun iletim pencereleri, ilgili teslimat ücretleri ve promosyonlar ekranda görüntülenecektir. Teslimat tarihinizden bir hafta önce de dahil olmak üzere herhangi bir zamanda sipariş verebilirsiniz. Söz konusu teslimata ilişkin olarak postalanan işlem kapanış saatine kadar, İnternet üzerinden (Sitedeki "Hesabınız" bölümünden) mevcut bir siparişi değiştirebilirsiniz (ürüne ekleme ve silme, süre ve teslimat zamanını değiştirme ve siparişi iptal etme dahil). Teslimat ve işlem kapanış saatlerini görüntülemek için, sitenin Teslimat Bilgisi bölümünü ziyaret ediniz. Değiştirilen siparişlerin fiyat değişikliğine tabi olacağını ve teslimat tarihi değişikliğinin, istediğiniz ürünlerin stoklarda bulunup bulunmadığı konusunda garanti vermeyeceğini unutmayınız. Sitenin "Hesabınız" bölümü aracılığıyla veya postalama saatleri içerisinde 542 413 65 32 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri Departmanımızı aramak suretiyle siparişlerinizi iptal edebilirsiniz.

Ürün Teslimatı: Birincioğlu Ticaret, ürünlerinizin kalitesini ve bütünlüğünü korumak için en kısa sürede teslim etmeyi amaçlar.

Ürünlerinizi teslim almak için, oturmaya ayrılmış bir daire veya evde yaşıyor olmanız ve sizin ya da kapıcınızın, seçilmiş teslimat saati süresince  kargo personelinden ürünü almak için evde/evin yakınlarında olması gerekir. Bunlara ek olarak, Birincioğlu Ticaret’e verdiğiniz ikinci siparişten sonra, ürününüzü teslim alması için binanızda yaşayanlar arasından alternatif bir alıcı seçebilirsiniz. Söz konusu alternatif alıcı, seçtiğiniz teslimat süresince evde olmazsanız sizin yerinize ürünleri alabilir. Sizin teslimat için kabul ettiğiniz koşul ve şartlar, söz konusu alternatif alıcı için de geçerli olacaktır. Teslimat adresinde ürünleri teslim alan herhangi bir kimse, kesin surette ürünleri almaya yetkili olarak varsayılacaktır. Siz, kapıcınız veya alternatif alıcınız seçtiğiniz teslimat tarihinde evde/evin yakınlarında değil ise, sizinle iletişim kurabilmek için tüm ticari çabayı sarf edeceğiz.

Birincioğlu Ticaret, kedi maması, köpek maması, gübre, kömür vb. dahil olmak üzere birçok ürün grubu için farklı kutu ebatlarına sahiptir. Bu ürünlerin ağırlıkları , şoförlerimizin ve kargo personelinin sağlıkları göz önüne alındığında, internet sitemizdeki ürün çeşitlilikleri için bazı satın alma limitleri benimsemekteyiz. Teknolojimiz, söz konusu limitleri dayatmamaktadır ancak müşterilerimize, bu sınırlılıklara uygun şekilde hareket etmelerini ve siparişleri sınırı aştığında gerekli kısıtlamalarda bulunabileceğimizi belirtiyoruz. Tekrar hatırlatmak gerekirse, bu sınırlandırmalar yalnızca teslimat ekibimizin sağlığı söz konusu olduğunda uygulanmaktadır. Anlayışınız ve katkınız için teşekkür ederiz.

Dağıtım personeli, teslimatı müşterilerimize taahhüt ettiğimiz sürede gerçekleştirebilmek için teslimatını yaptıkları ürünleri denetlemekle vakit kaybetmemektedirler. Siparişinizde eksik bir ürün var ise lütfen 542 413 65 32 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayın veya info@birinciogluticaret.com adresinden e-posta ile bize ulaşınız.

Uygunsuz hava şartları ve beklenmedik teslimat karışıklıkları söz konusu olduğunda, dağıtım programımızda belirli değişiklikler yapmamız ve dolayısıyla seçmiş olduğunuz teslimat tarihlerini ve saatlerini ertelememiz gerekebilir. Uzun süreli bir erteleme yapıldığında, müşteri hizmetleri temsilcisi, yeni teslimat süresini bildirmek için telefon ya da e-posta yoluyla size ulaşacaktır. Koşullar el verdiği sürece teslimatınız mümkün olan en kısa sürede gerçekleşecektir. Müşterinin rızası olmadığı sürece 09:00'dan önce asla sipariş teslim etmiyoruz. Eğer belirlediğiniz teslimat bölgesi (örneğin; cadde, sokak vb.) ya da günü uygun değil ise, teslimatı gerçekleştirmemiz güçleşebilir. Böyle bir durumda, en ideal teslimat yeri ve/veya tarihini belirlemek için sizinle iletişime geçilecektir. Sadece Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

Kredi Kartı İle Ödeme: Kredi kartınız ile siparişinizi girdiğinizde veya kapıda kredi kartı ödemesi ile tahsil edilecektir. Birincioğlu Ticaret, yanlış, süresi dolmuş ya da limiti aşılmış kartlar kullanmak suretiyle verilen siparişleri işleme almayacaktır. Bu tür durum meydana geldiğinde sizinle derhal iletişime geçilecektir. Birincioğlu Ticaret Hizmetlerinden yararlanma hakkınız, Birincioğlu Ticaret ve/veya kredi kartınızı veren kurum tarafından belirlenen bazı sınırlandırmalara tabidir.

Ruhsat ve Mülkiyet Hakları

Telif Hakkı ve Mülkiyet: Tüm Site içeriği, tasarımı, metni, grafikleri ve ara yüzleri; bu doğrultuda yapılan derleme, seçim ve düzenlemeler ve yazılımın tamamı, Birincioğlu Ticaret’nin mülkiyetidir ve bunları kullanma ruhsatı kendisine verilmiştir. Kendi kullanımınız doğrultusunda yalnızca Birincioğlu Ticaret’ e sipariş vermek amacıyla siteyi görüntülemenize, elektronik olarak kopyalamanıza ve yazılı çıktısını almanıza müsaade edilmektedir. Sitedeki malzemelerin değiştirilmesi, dağıtım ya da yukarıda bahsi geçen amaçlar dışında yeniden üretim de dahil olmak üzere Birincioğlu Ticaret’in yazılı izni olmaksızın başkaca şekillerde kullanılması kesinlikle yasaktır. Birincioğlu Ticaret ve/veya üçüncü şahıs içerik sağlayıcılarının bu malzemelerin sahibi olduğunu ve telifli malzemeyi indirerek söz konusu mülkiyet haklarının hiç birini edinemeyeceğinizi kabul etmiş sayılırsınız. Bu doğrultudaki herhangi bir kullanım, Birincioğlu Ticaret’e yazılı bildirimi üzerinde derhal sonlandırılacaktır.

Ticari Markalar: "Birincioğlu Ticaret", tüm Birincioğlu Ticaret logoları ve tüm başlıklar, karakterler, isimler, grafikler ile buton ikonları, Birincioğlu Ticaret'nin hizmet markaları, ticari markaları ve/veya aynı zamanda ticari takdim şekilleridir. Birincioğlu Ticaret Hizmetleri ve Sitede bulunan tüm diğer ticari markalar, hizmet markaları, ürün isimleri ve şirket isimleri ile logoları, ilgili sahiplerini mülkiyetidir ve bu Siteyi ya da Birincioğlu Ticaret’nin Hizmetlerini kullanarak, söz konusu marka, logo ya da isimlere yönelik herhangi bir mülkiyet hakkı edinemezsiniz.

Birincioğlu Ticaret Hizmetlerine Erişim

Erişim: Tüm ekipman ve hizmetleri temin edebilecek, Birincioğlu Ticaret ve Siteye erişmeniz için gerekli olan tüm bilgi, telefon ve diğer görevlerden sorumlu olacaksınız. Birincioğlu Ticaret Sitesindeki faaliyetlerinizin yürürlükteki tüm yasalar ve işbu Sözleşme çerçevesinde yürütüleceğini kabul etmekte ve yetişkin olduğunuzu (18 yaş ve üstü), işbu Sözleşmeyi akdetmeye ve yükümlülüklerinizi yerine getirmeye mezun ve yetkili olduğunuzu beyan etmektesiniz.

Birincioğlu Ticaret Hizmetinin ya da Sitenin, aşağıdaki sebeplere bağlı ancak bunlarla sınırlı olmaksızın zaman zaman erişilemez ya da çalıştırılamaz durumda olabileceğini kabul etmektesiniz; ekipmanın kullanım dışı kalması; Birincioğlu Ticaret’ in zaman zaman yürütmekle sorumlu olduğu bakım prosedürleri veya onarımlar ya da Birincioğlu Ticaret’ in kontrolü dışında gelişen ya da Birincioğlu Ticaret tarafından öngörülemeyen nedenler.

E-Posta ve Şifreler: Birincioğlu Ticaret Hizmetlerine erişim, kayıt esnasında sizin seçmiş olduğunuz e-posta ve şifre kullanılarak sağlanır. Herhangi bir kişi tarafından hesabınıza yetkilendirilmiş veya yetkisiz erişim sağlanmasından tamamen siz sorumlusunuzdur. Şifrenizin gizliliği ve şifre ile Birincioğlu Ticaret Hizmetlerinden faydalanmanızdan doğan tüm ücretlerin sorumluluğunu taşımayı, şifrenizin herhangi bir şekilde yetkisiz olarak kullanılması durumunda derhal Birincioğlu Ticaret’ e bildirimde bulunmayı ve Birincioğlu Ticaret’e bildirimde bulunana kadar faydalanılan tüm Birincioğlu Ticaret Hizmetlerinden sorumlu olacağınızı kabul etmektesiniz.

Hesabınız: Tarafınızdan veya Birincioğlu Ticaret Hizmetlerinden faydalanması için hesap ve şifresini kullanmasına izin verdiğiniz herhangi bir şahıs tarafından kaynaklanan uygulanabilir vergi ve alımlar dahil olmak üzere hesabınıza yansıtılan tüm ücretlerden sorumlu olmayı ve bunları zamanında ödemeyi kabul etmektesiniz. Adres, ödeme bilgileri, telefon numarası, e-posta adresi ve teslimatınızın alternatif alıcısı dahil olmak üzere tüm hesap bilgilerinizi güncel tutmayı kabul etmekte ve onaylamaktasınız. Bilgilerinizi, İnternet Sitesindeki Hesabınız bölümünden ya da Müşteri Hizmetleri departmanımızla iletişime geçerek güncelleyebilirsiniz. Lütfen kredi kartı ve diğer ödeme bilgilerine ilişkin ayrıntıları

e-posta yoluyla göndermeyiniz. Sahte bilgi sağlamayacağınızı, Birincioğlu Ticaret’ e sağladığınız tüm bilgilerden tamamen sorumlu olduğunuzu ve sizin hesap ve şifrenizle gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin ve bilgisayarınızdan erişiminizin kısıtlanmasının sorumluluğunu üstlendiğinizi kabul etmektesiniz. Sitedeki tüm faaliyetlerinizde, yürürlükteki yasalara ve işbu Sözleşmeye riayet edeceksiniz. Birincioğlu Ticaret’ in güvenlik sunucusu, ödeme bilgilerinizin İnternet üzerinde yol kat ederken okunamaması için söz konusu bilgileri şifreler. Ödeme bilgileriniz bize ulaşır ulaşmaz güvenli veri merkezine depolanır. Birincioğlu Ticaret, ödeme bilgilerinizin gizliliğinin korunması ve yalnızca Birincioğlu Ticaret Hizmetlerini size sağlarken bilgilerinize ihtiyaç duyan personellerin erişebilmesi için gerekli tüm çabayı sarf edecektir. Kayıt/sipariş formumuzda hassas bilgilerinize yönelik (kredi kartı numarası gibi) sorular ile karşılaştığınızda, söz konusu bilgi şifrelenecek ve şifreleme yazılımında muhafaza edilecektir. Sitemiz, kredi kartı ve banka hesap numaranızı, güvenli soket katmanı (SSL) şifreleme teknolojisi kullanılmak suretiyle İnternete aktarılmadan önce şifreler.

Düzeltmeler: Önceden bize sağlamış olduğunuz bilgileri güncellemek veya düzeltmek isterseniz, yeni bilgilerinizi info@birinciogluticaret.com adresine gönderebilir ya da doğrudan Birincioğlu Ticaret sitesindeki Hesabınız adlı bölüme yönelerek, gerekli düzeltme ve güncellemeleri kendiniz yapabilirsiniz. Lütfen kredi kartı ve diğer ödeme bilgilerinizi e-posta yoluyla göndermeyiniz.

Gizlilik Sözleşmesi: Uygulamalarımızı anlamak için, lütfen Birincioğlu Ticaret Sitesi ziyaretlerinizi ve Birincioğlu Ticaret Hizmetlerinden faydalanma koşullarınızı yönlendiren Gizlilik Sözleşmemizi inceleyiniz.

Kabul Edilebilir Kullanım Politikası

Size ait olan hesap ve şifre ile gerçekleştirilen tüm ve herhangi bir fiil ve kusurlardan tamamen tarafınız sorumludur. Aşağıdaki amaçlar doğrultusunda Birincioğlu Ticaret Hizmetlerinin kullanılması dahil ancak bununla sınırlı olmamakla birlikte herhangi bir kabul edilemez faaliyette bulunmayacağınızı kabul edersiniz: (a) istenmeyen iletileri, zincirleme mektupları veya istenmeyen ticari e-postaları yaymak veya aktarmak; (b) belirli bir şahsa küfürlü, müstehcen, pornografik, alçaltıcı, taciz edici, saldırgan, amiyane, tehdit edici ya da kötü niyetli içeriğe sahip materyalleri yaymak ve aktarmak; (c) herhangi bir şahsın telif hakkını, ticari markasını, patentini, ticari sırrını ya da diğer fikri mülkiyet haklarını gerçekten veya potansiyel olarak ihlal eden dosya, grafik, yazılım ve diğer materyalleri yaymak ve aktarmak; (d) sahte bir kimlik yaratmak veya gerçek kimliği veya kökeni saklayarak herhangi bir şahsı kandırmak; (e) herhangi bir ithalat/ihracat yasasını, mevzuatı ya da Türkiye Cumhuriyeti, daireleri ve otoriteleri tarafından getirilen kısıtlamayı ihlal edici nitelikteki ileti ve içerikleri, gerekli onaylar, ruhsatlar ve istisnalar olmaksızın göndermek, yeniden ihraç etmek veya indirilmesine müsaade etmek; (f) Birincioğlu Ticaret Hizmetlerinden faydalanan diğer hesaplarına ya da herhangi bir bilgisayar ağına müdahalede bulunmak, sekteye uğratmak veya yetkisiz erişim sağlamaya çalışmak; (g) virüs, Truva atı ya da diğer zararlı kod programlarını yaymak veya aktarmak; (h) Birincioğlu Ticaret tarafından İşbu Sözleşmenin niyet mektubuna aykırı olduğu düşünülen herhangi bir fiil gerçekleştirmek.

Muhtelif Hususlar

Sözleşmenin Sona Erdirilmesi: İşbu Sözleşme, burada kapsanan hususları kabul etmeniz üzerine yürürlüğe girer ve sona erme tarihine dek tam olarak yürürlükte kalır. Birincioğlu Ticaret, işbu Sözleşmeyi ya da Birincioğlu Ticaret Hizmetlerini geçici olarak yürürlükten kaldırabilir veya tarafınıza tebligat göndermeksizin herhangi bir sebepten ötürü ve herhangi bir zamanda Birincioğlu Ticaret Hizmetlerine erişiminizi kesebilir ya da geçersiz kılabilir. Siz de, herhangi bir sebepten ötürü, önceden bildirimde bulunmak suretiyle işbu Sözleşmeyi ve faydalanmakta olduğunuz Birincioğlu Ticaret Hizmetlerini, aşağıda belirtilen şekilde sonlandırabilirsiniz. Söz konusu sonlandırma, tarafınızdan tebligat alındığı veya tebligatta belirttiğiniz sonraki bir tarihte yürürlükten kalkacaktır. Birincioğlu Ticaret, tarafınızca Birincioğlu Ticaret Hizmetleri sonlandırılmadan önce faturalandırılan harç ve ücretleri tahsil etme hakkını saklı tutar. Tüm bunlara ek olarak, sonlandırma öncesi üçüncü şahıs bayiler ya da içerik tedarikçilerinden kaynaklanan ücretlerden tarafınız sorumludur.

Bildirimde Bulunma: Birincioğlu Ticaret, işbu Sözleşmeye ilişkin herhangi bir değişiklik ya da irtibat söz konusu olduğunda, Birincioğlu Ticaret Sitesine genel posta, elektronik posta veya Müşteri Kayıt Bilgilerinde belirtilen adresinize olağan bir posta göndermek suretiyle sizi haberdar edebilir. Siz de Birincioğlu Ticaret’e 542 413 65 32 numaralı telefondan, elektronik posta üzerinden (Birincioğlu Ticaret İnternet Sitesinde bulunan "Bilgi Destek" bölümünde belirtilen) veya aşağıdaki ilgili adresten bize ulaşabilirsiniz.

Mustafa Birincioğlu

www.birinciogluticaret.com

Pazarkapı, Kalkanoğlu Caddesi No:35, Ortahisar/Trabzon

adresinden bize ulaşabilir veya 542 413 65 32 nolu telefondan arayabilirsiniz.

İlgili Birim: MÜŞTERİ DESTEK HATTI

Sözleşmenin Bütünlüğü: İşbu Sözleşme ve Gizlilik Sözleşmesi, Birincioğlu Ticaret Hizmetlerinden faydalanmanıza ve Birincioğlu Ticaret Sitesini kullanmanıza yönelik olarak tarafınız ile Birincioğlu Ticaret arasındaki tüm sözleşmeyi kapsamaktadır. İşbu Sözleşmenin, sizin, Birincioğlu Ticaret’ in ve Birincioğlu Ticaret taraflarının dışınızdaki kimselere herhangi bir hak veya çözüm yolu doğurması için oluşturulmadığını ve böyle bir durumun söz konusu olmayacağını kabul etmektesiniz. İşbu Sözleşmenin herhangi bir bölümü geçersiz ya da uygulanamaz görülür ise, söz konusu bölüm, yürürlükteki yasa çerçevesinde tarafların asıl niyetlerini aynen yansıtacak şekilde yeniden yorumlanacak ve Sözleşmenin geri kalan bölümleri tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir. Taraflardan birinin işbu Sözleşmeye ait herhangi bir hükmün kati suretle yerine getirilmesi konusunda ısrar etmemesi, söz konusu hüküm ya da haktan feragat edildiği şeklinde yorumlanmayacaktır. İşbu Sözleşme, yasa çatışmalarına bakılmaksızın, Türkiye Cumhuriyeti yasaları altında yönetilecektir. Birincioğlu Ticaret ya da Birincioğlu Ticaret Hizmetlerini/Sitesini kullanmanızdan kaynaklanan herhangi bir anlaşmazlık veya iddia söz konusu olduğunda, münhasır yargı yetkisinin Trabzon Adliyesi mahkemelerine ait olacağını kabul etmekte, Birincioğlu Ticaret tarafları da dahil olmak üzere söz konusu anlaşmazlık ile bağlantılı olarak Trabzon Adliyesi'nde bulunan mahkemelerinin kişisel yargılama yetkisine açıkça rıza göstermektesiniz. Tarafınızın herhangi bir dava hakkı, iddia ya da dava hakkının vuku bulmasından itibaren bir yıl içerisinde tayin edilmeli veya yasaklanmalıdır.

Üçüncü Şahıs Hak Sahipleri: İşbu Sözleşmenin hükümleri, Birincioğlu Ticaret taraflarının yararınadır ve her bir taraf, doğrudan kendi adına hükümleri savunma ve uygulama hakkına sahip olacaktır. Tarafınıza veya işbu Sözleşmenin izin verdiği kullanıcılara temin edilen işbu Sözleşme, tüm yükümlülükler ve kısıtlamalar, işbu Sözleşme ya da Birincioğlu Ticaret Hizmetleri sona erene dek geçerliliğini koruyacaktır.

Değişiklik: Birincioğlu Ticaret, değişiklik yaptığı maddeleri Sitemize postalayarak herhangi bir zamanda işbu Sözleşmeyi değiştirebilir. Değiştirilen tüm maddeler, posta gönderilmesinden sonra ya da sitemize gönderilmesinin üzerinden bir hafta geçtikten sonra otomatik olarak yürürlüğe girecektir. Söz konusu değişikliğin yürürlüğe girme tarihinden sonra Siteyi kullanmanız, yapılan revizyonlara bağlı olmayı ve belirli aralıklarla bağlı olduğunuz Sözleşmenin geçerli halini belirlemek için bu sayfayı ziyaret etmeyi kabul ettiğiniz anlamına gelir.

bottom of page